Skip to content
Loading
REZERVUJTE SI POKOJ
HOTEL RADNICE

Okolí

Liberec, město s bohatou historií a rozmanitými turistickými lákadly, představuje skvělou destinaci pro návštěvníky hledající kulturu, architekturu a přírodní krásy. Toto krajské město, ležící jen 100 kilometrů od Prahy a v blízké blízkosti hranic s Německem a Polskem, se pyšní nejen honosnou novorenesanční radnicí, ale i malebnými Valdštejnskými domky a Krajskou vědeckou knihovnou, která byla oceněna titulem Stavba roku. Stavba knihovny, stojící na místě nacisty zničené synagogy, nese silný příběh a je symbolem smíření, což podtrhují hebrejské nápisy na její zdi.

Hlavními turistickými magnetami Liberce je bezesporu horský hotel Ještěd, jehož futuristická silueta připomínající kosmickou loď dominuje nočnímu Liberci. Dalším nepřehlédnutelným místem je liberecká radnice, symbol města, a nejstarší zoo v Čechách, která spolu s Botanickou zahradou, domovem masožravých rostlin a obrovských kaktusů, tvoří zelenou oázu v srdci města.

Liberec má na co být hrdý i díky bohatému dědictví textilních baronů Liebiegů, kteří se zasloužili o rozvoj města a jeho kultury. Díky nim může Liberec nabídnout nádherné sbírky v Oblastní galerii, zvané také Muzeum evropského umění, a připomíná první vůz v Čechách i první řidičský průkaz vydán Theodoru Liebiegovi. Technické muzeum, Automuzeum v Pivovaru Konrád a rodný dům Ferdinanda Porscheho jsou dalšími místy, která připomínají bohatou motoristickou historii města.

Pro rodiny a milovníky zábavy nabízí Liberec řadu atrakcí, jako je IQlandia s více než 400 interaktivními exponáty, DinoPark plný prehistorických tvorů, nebo zábavní a společenské centrum Babylon s aquaparkem, lunaparkem a největším zrcadlovým bludištěm v Evropě, inspirovaným příběhy Julese Verna.

Liberec tedy představuje ideální kombinaci historického dědictví, přírodních krás a moderní zábavy, což z něj činí perfektní destinaci pro návštěvníky různých zájmů a věkových kategorií.

Ještěd
Vrch Ještěd a jeho ikonický horský hotel a televizní vysílač představují nejen technický zázrak, ale i nezapomenutelný výletní cíl. Díky unikátní architektuře, která získala řadu ocenění, se Ještěd stal symbolem Liberce. Návštěvníci mohou využít lanovku pro snadný výstup na vrchol, odkud se naskýtá dechberoucí výhled na okolní krajinu. Kromě architektonických lahůdek nabízí Ještěd také možnost pěších výletů a zimních sportů.

Liberecká Zoo
Jako nejstarší zoologická zahrada v Čechách, liberecká Zoo poskytuje domov stovkám druhů zvířat z celého světa. Zoo je známá svými úspěšnými chovatelskými programy, zejména pro ohrožené druhy, jako jsou bílí tygři nebo sněžní leopardi. Návštěva zoo je ideálním způsobem, jak strávit den s rodinou a naučit se něco nového o světě přírody.

Botanická zahrada
Liberecká Botanická zahrada je nejstarší svého druhu v České republice a nabízí úchvatnou kolekci rostlin z celého světa, včetně obrovských kaktusů a masožravých rostlin. Je rozdělena do několika tematických sekcí a skleníků, takže návštěvníci mohou objevovat rozmanité ekosystémy od tropických deštných pralesů až po pouště.

IQlandia
Science centrum IQlandia je moderní vědeckopopulární atrakce, kde se návštěvníci mohou interaktivní formou seznámit s různými vědeckými principy a technologiemi. S více než 400 exponáty, které si mohou vyzkoušet na vlastní kůži, je IQlandia skvělým místem pro zvídavé návštěvníky všech věkových kategorií.

DinoPark
DinoPark nabízí jedinečnou cestu do pravěku, kde se návštěvníci mohou setkat s realisticky vypadajícími modely dinosaurů v životní velikosti. Park je zaměřený na rodiny s dětmi a poskytuje zábavné a edukativní prostředí, kde se můžete dozvědět více o těchto fascinujících pravěkých tvorech.

Centrum Babylon
Zábavní a společenské centrum Babylon nabízí širokou škálu aktivit pro celou rodinu, včetně aquaparku, lunaparku, wellness, největšího zrcadlového bludiště v Evropě a mnoha dalších. Jeho jedinečná výzdoba inspirovaná příběhy Julese Verna přenese návštěvníky do fantastického světa dobrodružství.

Každý z těchto výletů představuje unikátní příležitost prozkoumat Liberec a jeho okolí, ať už hledáte dobrodružství, relaxaci nebo vzdělávac

-